0

Saona – rajska wyspa

Saona, czyli jedna z wielu dziesiątek osamotnionych wysp położonych na terytorium Ameryce Środkowej, to niewątpliwie jedno z tych niesamowitych, czarownych miejsc, które do dzisiaj pozostają praktycznie nieodkryte dla szerszej publiczności turystycznej, pomimo że pod względem swojego piękna i swoich walorów zdecydowanie górują nad wieloma lokalizacjami, które każdego roku są nawiedzany przez setki tysięcy, jeśli nawet nie miliony turystów i wczasowiczów.

Saona jest położona na piękniejszym i bardziej słonecznym południowym wybrzeżu Dominikany, co określa specyficzny, jednocześnie ciepły i nad wyraz łagodny klimat tej wyspy. Sama wyspa stanowi część dominikańskiego Parku Narodowego, co samo w sobie stanowi ważną informację o prawdziwie dziewiczym charakterze tego magicznego terytorium. Jak nietrudno zgadnąć, najważniejszym walorem tej iście rajskiej wyspy jest nieskażona, całkowicie nietknięta przez cywilizację przyroda, której piękno jest wprost nieopisane. Co więcej, plaże na Saonie są przez większość znawców oraz tak zwanych zawodowych podróżników raczej zgodnie uważane za najpiękniejsze w całej Ameryce Środkowej, gdzie przecież malowniczych plaż jest pod dostatkiem. Ponadto, na terenie niemal całej wyspy rosną drzewa kokosowe, których owoce nie mają sobie równych jeżeli chodzi o walory smakowe.

Z całą więc pewnością wyspa Saona jest miejscem pełnym czaru i bez żadnych wątpliwości zasługującym na nasze odwiedziny a w najgorszym razie przynajmniej na naszą uwagę.

Co warte podkreślenia, Saona jest miejscem, do którego możemy bez większych trudów czy komplikacji dotrzeć poprzez wycieczki organizowane przez niektóre biura podróży (ważną informacją jest fakt, że większość z tych biur działa na terenie Stanów Zjednoczonych). Nie jesteśmy więc skazani jedynie na własne siły, jeśli chcemy odwiedzić tę rajską wyspę, co stanowi nie lada udogodnienie komunikacyjne, jeżeli chcielibyśmy porównać czy zestawić Saonę z innymi tego rodzaju niemal całkowicie odciętymi od świata egzotycznymi lokalizacjami. Oczywiście, tego rodzaju wycieczka nie należy do tanich przedsięwzięć i musimy liczyć się z wyraźnie większymi kosztami, niż na przykład w przypadku zwyczajnych wczasów organizowanych przez biura podróży. Jednak wrażenia, jakich dostarczy nam taka wycieczka, z całą pewnością okażą się warte o wiele więcej, niż jakiekolwiek pieniądze. W końcu, co może być cenniejszego i bardziej wartościowego, niż piękne wspomnienia z niezwykłej podróży, wspomnienia które na pewno zachowamy w pamięci na całe życie?

Jeśli marzysz o podróży na Dominikanę sprawdź wycieczki oferowane przez biuro podróży Globzon Travel!