0

O tym pamiętaj przed wyprawą do Pakistanu

Wyprawa do Pakistanu jest marzeniem niejednego podróżnika. To tu zwiedzisz zabytkowe miasta, to tu doświadczysz niesamowitej gościnności ze strony mieszkańców i to tu podejrzysz pejzaże, które zapierają dech w piersiach nawet najbardziej doświadczonym podróżnikom. O czym warto pamiętać przed wyjazdem do Pakistanu?

Po pierwsze musisz pamiętać, że obywatele RP wjeżdżają do Pakistanu na podstawie wizy. Uzyskanie wizy do tego kraju wymaga załatwienia licznych formalności, jednak decydując się na podróż z doświadczonym biurem podróży formalności te załatwisz szybciej i sprawniej. Pamiętaj również, że czas oczekiwania na odpowiednie dokumenty nie należy do najkrótszych, dlatego zaplanuj swoją podróż z odpowiednim wyprzedzeniem.

Po drugie – waluta. Najbezpieczniej na miejsce zabrać ze sobą dolary amerykańskie, które po przylocie wymieniamy bez większych problemów na lokalną walutę. Lokalną walutą jest tu rupia pakistańska (PKR).

Po trzecie – w bagażu podróżniczym znaleźć się powinny rzeczy, które pozwolą być przygotowanym na wszelkie możliwe warianty pogodowe (ubiór zarówno na wyższe, jak i niższe temperatury; trzeba być też przygotowanym na deszcz). Pamiętajmy, że Pakistan jest krajem muzułmańskim, więc należy unikać roznegliżowania. W torbie powinna znaleźć się też uniwersalna przejściówka (tylko w niektórych hotelach/pensjonatach gniazdka elektryczne są takie jak w Polsce). No i oczywiście spakuj ze sobą wygodne (najlepiej z nieślizgającą się podeszwą) buty.

Marzysz o wyprawie do Pakistanu? Jesteś w dobrym miejscu! Sprawdź nasze podróże: